Z wizytą w dworku Walewskich – Tubędzin

Jedną z ciekawszych miejscowości, którym warto poświęcić swój czas w trakcie wycieczki po województwie łódzkim, jest Tubądzin.

Tu, w pięknym parku, czeka na turystów cenny zabytek z XVIII wieku. To dwór, który pod koniec XIX wieku trafił w ręce Kazimierza Walewskiego. Dziś ta ciekawa perełka dawnej architektury jest atrakcyjnym celem dla wielu turystów, których fascynują historia oraz sztuka.

Co warto zwiedzić?

Dwór Walewskich w Tubądzinie to ciekawy cel wycieczki dla każdego z nas, a powodów, aby tu zajrzeć, jest wiele. Ta klasycystyczna budowla może się pochwalić piękną historią oraz formą, która do dziś wzbudza zachwyt gości. Dwór ten sprawdza się obecnie jako siedziba placówki muzealnej, skupionej na gromadzeniu tych mebli i dzieł sztuki, z jakimi można się było spotkać w dawnych wnętrzach dworskich.

Nie brak tu ciekawych portretów oraz mebli, dobrze reprezentowane są tu również starodruki. Całość prezentuje się wspaniale, a możliwość zwiedzenia takich wystawy będzie ciekawym doświadczeniem dla każdego miłośnika historii. Dwór, którym może się pochwalić Tubądzin, bez wątpienia zasługuje na uwagę, a pobyt w jego wnętrzach każdemu turyście dostarczy niezapomnianych wrażeń.Z