Gdzie możemy wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny to nic innego jak świadczenie pieniężne w wysokości 500zł na każde dziecko, niezależnie od dochodów rodziców. Bony te zostały wprowadzone dlatego, iż pandemia koronawirusa spowodowała poważny kryzys w wielu gałęziach gospodarki, w tym w szczególności w turystyce.

Aby uzyskać tego typu bon, musimy zarejestrować się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdyż tylko ten organ uprawniony jest do przyznawania tego typu świadczeń. Musimy pamiętać, że świadczenie możemy otrzymać jedynie w formie elektronicznej.

Kiedy już złożymy elektroniczny wniosek, a bon zostanie nam przyznany zastanawiamy się w jaki sposób go spożytkować. Gdzie w takim razie możemy wykorzystać tego typu świadczenie?

Warto wiedzieć, że bon turystyczny możemy wykorzystać jedynie na terytorium Polski. Trzeba także powiedzieć, iż bon ten możemy wykorzystać głównie w hotelach i innych obiektach turystycznych, które ten bon honorują.
Nocleg, a także inne usługi muszą zostać zrealizowane na terenie naszego kraju.

W sytuacji kiedy dokonujemy rezerwacji w hotelu czy też próby zakwaterowania, warto na wstępie zaznaczyć, że chcemy skorzystać z bonu jakim jest bon turystyczny.

Rezerwując noclegi upewnijmy się najpierw, czy nasz hotel czy też inny rodzaj obiektu, w którym będziemy zakwaterowani honoruje bon turystyczny.

1 thought on “Gdzie możemy wykorzystać bon turystyczny?

  1. Dobrze, że bon można wykorzystać tylko w Polsce. W ten sposób pieniądze zostają w naszym kraju i ponownie trafiają do obiegu ekonomicznego.

Comments are closed.