Ten pałac robi ogromne wrażenie – Pabianice

Pabianice to jedno z ciekawszych miast, które warto odwiedzić w trakcie wycieczki po województwie łódzkim. Nie brak tu ciekawych zabytków i cennych pamiątek z dawnych czasów, dzięki czemu odkrywanie przeszłości tej części kraju staje się łatwiejszym zadaniem dla każdego z nas.

Co warto zobaczyć w tym mieście?

Dla tych, którzy interesują się polskim filmem oraz dziejami przemysłu, ważnym punktem w programie wycieczki po Pabianicach będzie pałac Enderów. To cenny zabytek z drugiej połowy XIX wieku, a jednocześnie ciekawy przykład stylu eklektycznego. Pałac ten należał niegdyś do znanych przemysłowców, Enderów, którzy dzięki bawełnie dorobili się sporej fortuny.

Choć pałac obecnie służy jako siedziba Starostwa Powiatowego, turyści chętnie poświęcają jej swój czas.

To piękna architektura i symbol bogactwa, to również znany plener filmowy. To właśnie tu, w Pabianicach, kręcono niektóre sceny do „Ziemi Obiecanej” – jednego z najsłynniejszych filmów Andrzeja Wajdy. Wszystko to sprawia, iż pałacem w Pabianicach warto się zainteresować, a spacer w rejonie tej budowli sprawi każdemu z nas wiele radości.

1 thought on “Ten pałac robi ogromne wrażenie – Pabianice

  1. Byłam w pałacu i widziałam wiele innych palców w moim życiu i muszę powiedzieć, że jest on wyjątkowy i robi wrażenie.

Comments are closed.