Dlaczego warto odwiedzić Łódzkie? – najciekawsze miejscowości tego województwa

Na terenie województwa łódzkiego jest wiele ciekawych miast, które warto odwiedzić. W miastach tych kryje się wiele ciekawych zabytków, zachwycająca architektura i historie ludzi zamieszkujących je.

Jeżeli stawiasz na spędzenie weekendu lub wakacji aktywnie, zwiedzając, wybierz się do województwa łódzkiego. Czekają na Ciebie nieodkryte trasy rowerowe, ciekawe muzea i atrakcje, których nie zapomnisz. Warto zapoznać się z tym ciekawym regionem w centralnej Polsce, spędzisz tu wiele miłych chwil.

Łódź – stolica województwa

Stolica województwa łódzkiego jest już od wielu lat często odwiedzana przez turystów. Łódź to miasto, którego atmosfera jest magiczna, to właśnie tu znajdziesz wiele atrakcji związanych z filmami, bajkami czy przemysłem. Warto tu przejść się po słynnej ulicy Piotrkowskiej, która jest najdłuższym deptakiem w Polsce.

Jest tu wiele restauracji, kawiarni, sklepów i barów, w których można się zrelaksować. Obowiązkowym miejscem do zobaczenia w Łodzi jest zdecydowanie Manufaktura, wyjątkowe centrum handlowe i rozrywkowe w zabytkowej fabryce włókienniczej z XIX wieku. Obok sklepów znajdziesz tu kino, teatr, kawiarnie czy restauracje. Kolejną atrakcją na liście jest zdecydowanie Księży Młyn – zespół fabryczno-mieszkalny zbudowany w XIX wieku przez Karola Scheiblera, jednego z najzamożniejszych przemysłowców. Znajdowały się tu wcześniej budynki fabryczne, szkoła, magazyny i wiele innych.

Wyjazd do Łowicza

W Łowiczu znajdziesz upragniony odpoczynek i ciszę. Jednym z zabytkowych budynków jest budynek Poczty Polskiej z XIX wieku. Budynek został zniszczony podczas II wojny światowej i odbudowany. Do dziś jest w nim urząd pocztowy.

Będąc w centrum miasta warto udać się do Bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja, można wejść tam na wieżę i podziwiać miasto z góry. Aby poznać historię miasta, warto zajrzeć do Muzeum w Łowiczu, które również znajduje się w centrum miasta.

Weekend w Zduńskiej Woli

Zawitaj do miasta Tkaczy, do Zduńskiej Woli. Będąc w tym mieście warto udać się do domu, w którym urodził się patron miasta – św. Maksymilian Kolbe. Jest to odremontowany, drewniany dom, w którym znajduje się pięć pokoi, każdy pokój inaczej nazwany i przedstawiający różne ekspozycje. Warto odwiedzić tu także żydowski cmentarz założony w 1826 roku, na którym zachowało się około 3000 nagrobków.