Najciekawsze miasta w województwie łódzkim

Województwo łódzkie to jeden z najmniej docenianych regionów w naszym kraju, jednak wbrew pozorom obszar ten ma do zaoferowania naprawdę sporo atrakcji dla turystów i warto poznać go bliżej.

Doskonałym pomysłem na weekend będzie wypad do najciekawszych miast województwa łódzkiego. Oto kilka z nich!

Łódź – miasto interesujące i bardzo klimatyczne

Na początek oczywistym wyborem jest stolica województwa łódzkiego, czyli sama Łódź. Mieszkańcy mogą zaprosić do niedawno otwartego Orientarium. To nowoczesny kompleks, gdzie zobaczyć można rzadkie, zagrożone gatunki zwierząt, a także niezwykle piękną roślinność.

Na uwagę zasługuje Aquapark Fala, doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, z mnóstwem atrakcji wodnych i gastronomicznych. Jeżeli Łódź, to koniecznie główna ulica Piotrkowska, niedawno odnowiona, której nie powstydziliby się mieszkańcy największych, światowych metropolii. W Łodzi można podziwiać również wiele muzeów i wystaw czasowych np. galerię sztuki w Pałacu Herbsta.

Zwolennicy zakupów mogą zaszaleć w Galerii Łódzkiej lub w nowoczesnej Manufakturze, gdzie oprócz sklepów są restauracje, a w nich doskonałe potrawy, jest także możliwość gry w kręgle, czy obejrzenia filmu. Dla zabieganych Manufaktura oferuje po prostu piękny deptak, gdzie można posiedzieć na ławce i podziwiać podświetlane fontanny.

Ozorków – niedocenione miasteczko niedaleko Łodzi

Ozorków położony jest nad rzeką Bzurą, gdzie znajduje się spływ kajakarski. Jego łagodna i malownicza trasa sprawia, że polecany jest szczególnie dla rodzin dziećmi. Oprócz przyrody, podczas spływu można podziwiać także ciekawe zabytki Łowicza, Łęczycy, czy właśnie Ozorkowa.

W Ozorkowie znajduje się zalew, gdzie powstała wspaniała plaża i molo. Miejsce to jest doskonałe na wypoczynek i regenerację sił. Zwolennicy dobrej kuchni mogą udać się na ucztę do tamtejszych restauracji, gdzie spróbują lokalnych przysmaków.

Tutaj więcej informacji na temat tego co warto wiedzieć o Ozorkowie.

Łęczyca – diabeł tkwi… na zamku

Łęczyca to niewielkie miasteczko położone w województwie łódzkim, które słynie z Zamku Królewskiego, gdzie ponoć mieszka diabeł Boruta. Co jeszcze warto zobaczyć? Na pewno basztę obronną, kościół św. Andrzeja, ratusz, klasztor dominikanów. Jest to miasto niekoniecznie kojarzone z turystyką, jednak zaskakuje mnóstwem atrakcji i ciekawych miejsc.