Dolina Charlotty nieopodal Słupska – warto pojechać ?

Dolina Charlotty to niezwykle malownicze miejsce znajdujące się niedaleko Słupska ( Strzelinko). Malownicze dlatego, że głównym atutem jest przyroda – cudowna, piękna i przede wszystkim ukazana jest jej dzikość.

Atrakcje

W samym sercu Doliny położone jest Jezioro Zamełowskie, które to urozmaica leśny krajobraz. Niesamowitą atrakcją dla dzieci i dorosłych jest Zoo z Krainą Bajek oraz wodne Zoo Safari. Tu można naprawdę poczuć się częścią przyrody i podziwiać ją, a zarazem bawić się. Obserwacja fok w Fokarium dostarcza dużo wrażeń. Jazda konna w dolinie na pewno sprawi, że każdy będzie chciał wrócić i znów poczuć się częścią przyrody, bo to uczucie nie do opisania. Samo bieganie ścieżkami Doliny Charlotty sprawi wiele radości, a spacer z rodziną na pewno na dług pozostanie w pamięci. Dla żądnych wrażeń- nieco z dreszczykiem- to godny polecenia jest Park Linowy, zaś maluszki nie zanudzą się na w basenie z piłeczkami. Oczywiście dla kobiet coś dla ciała – SPA BALI HAI, a dla mężczyzn – Rock Pub z kręgielnią. Dla zakochanych zaś basen, jacuzzi, sauny, a dla aktywnych – sala fitness.

Wyjątkowy amfiteatr

Dolina Charlotty znana jest też ze wspaniałego amfiteatru, który naprawdę robi wrażenie. Fani rocka wiedzą, iż co roku latem odbywa się tu Festiwal Legend Rocka, na którym pojawiają się znani muzycy. Latem amfiteatr tętni życiem, odbywają się liczne imprezy promujące n przykład Festiwal Grillowania. Przyjeżdżają tu też liczne kabarety i dają występy. W maju zaś odbywa się zlot motocykli.

Parking jest ogromny, więc bez obaw można przyjechać. Kto raz przyjedzie do Doliny Charlotty – n a pewno powróci, bo nie sposób zapomnieć o Tym wspaniałym miejscu.

Źródło: www.slupskinfo.pl